مدیران مشفق: وبلاگ اطلاعات مدیریتی و اقتصادی

فرصت دیدار یاران

 

 

دسته گل 1

 

         اگر حضرت حق یاری کند بیست و هشتم خرداد برای همکاران ما در مشفق روز خجسته ای خواهد بود چون در کاشان میزبان سهامداران گرانقدر و خانواده ی عزیز ایشان خواهیم شد. در مدت کوتاهی که از عمر این شرکت بابرکت می گذرد انجام سفر های خانوادگی به یک سنت نیکو تبدیل شده است. سنتی که با خوش آمد گویی بسیار شما یاران مشفق روبرو بوده است. هدف ما در مشفق از برگزاری این مراسم و گذراندن ساعاتی خوش همراه با خانواده سهامداران ایجاد فرصتی برای داد و ستد دیدگاه ها و دستیابی به فرهنگی مشترک در پیوند با آرمان های شرکت است.

 

          برای مدیران شرکتی چون مشفق که فعالیت خود را صرفاً اقتصادی نمی دانند و به توسعه صنعتی کشور می اندیشند گسترش فرهنگ اعتماد در جامعه به عنوان یک سرمایه اصلی، مورد توجه است. از راه های شناخته شده برای گسترش اعتماد دیدار و گفتگو در فضایی صمیمی است. تقویت علاقه سهامداران محترم به گسترش سرمایه گذاری صنعتی و حساسیت نشان دادن به سرنوشت نسل جوان و جویای کار کشور وظیفه ایست ملی که مدیران مشفق به آن پایبند هستند. دیدار شما با جمعی از فرزندان این سرزمین که با تدارک ابزار کار توسط شما به تولید مشغول هستند ما را در اجرای این وظیفه استوار تر و شما را با ما هم نظر تر می کند.

 

          در آشفته بازار اقتصاد بسته ی ایران زمین، در کنار راه های کسب درآمد های باد آورده و نادرست که ریشه در بی سیاستی های مدیران کلان کشور دارد، راه کارهایی هم برای کسب درآمد های سریع وجود دارد. راه های میانبری که بسیار تجربه شده است و ضد اخلاق هم نیست و دستورالعمل های ساده ای هم دارد. قطعه ای زمین بخرید و مدتی بعد آن را بفروشید؛ به همین سادگی! یا اگر نگران نگهداری یک جعبه کوچک از سکه های طلا یا چند دسته اسکناس خارجی در منزل نیستید، بدون تحمل سختی های نه چندان زیاد معاملات زمین و ساختمان، با خرید سکه و ارز سود خوبی کسب کنید. مطمئن باشید که همیشه سود با شماست و حداقل از ارزش پولتان کم نمی شود.

 

          اما در شرکت توسعه صنعتی مشفق ما آرمانی شریف تر از کسب سود تنها را پی گیری می کنیم. ما در پی آن هستیم که از ترکیب دانش مدیران شرکت و سرمایه های نسبتاً پراکنده سهامداران، همزمان با سود آفرینی، جوانان کشور را به داشتن کاری شرافتمندانه و شوق انگیز و فردایی روشن امیدوار کنیم. راه ما آنست که با علم و صبر و شکیبایی از درهم آمیختن دانش فنی و مدیریت، مواد و انرژی، فرآورده هایی تولید کنیم تا مرهمی بر زخم پر آبله ی اقتصاد تورمی کشور باشد. ما سود را در تولید جستجو می کنیم. شاید سود حاصله در برخی سال ها چون سال گذشته آنچنان برجسته نباشد، اما امید به آن داریم که با خروج از شرایط موجود و ناهنجار اقتصادی این نقص نیز پوشش داده شود.       به هر صورت آن چه چارچوب تلاش های ما در مشفق را می سازد کار است و تولید،  امید آفرینی، و گسترش سرمایه اجتماعی اعتماد. باور داریم که این مسیر به توسعه کشور می انجامد.

 

          برگزاری برنامه های سفر گروهی، همراه با بازدید از کارخانه ی هامون نایزه که با همت جمعی و سرمایه گذاری شما عزیزان چون نگینی در حاشیه ی کویر کاشان ایجاد شده و دیدن از پیشرفت پروژه ی ایجاد کارخانه فروسیلیس در راستای همین سیاست هاست و نمایشی از علاقمندی همه ی ما به توسعه ی صنعتی کشور که هدف وجودی ایجاد شرکت مشفق است. از طرف تمام همکاران خودم از شما دوستان که دعوت ما را برای این بازدید پذیرفته اید تشکر می کنم.

 

          به امید دیدن شما در ساعت هشت بامداد بیست و هشتم خرداد در پارک سوار بیهقی!

 

ناصر فلاح

 

هفدهم خرداد نود و سه

 

  • سلام جناب مهندس فلاح نازنین و پر توان
    باتشکر از این دعوت عام و باز هم دعوت عام که در دیدار عیدانه برای همین سفر وعده فرمودید نکته ای به نظرم رسید که بر خود واجب می دانم به اطلاع برسانم ناگفته نماند که چون موفق به صحبت تلفنی نشدم ناچار موضوع را مکتوب (؟؟) کردم .
    برادر بزرگوار شما از طرف شرکت از تمامی سهامداران دعوت می کنید بعد از آنهم به آنها SMSمی کنی آن وقت در آخرین مرحله بعضا بعضا کرده و اثری بس نامطلوب در بقیه به خصوص جوانها ایجاد و نقشه هایشان نقش بر آب می شود. چه بهتر که از ابتدا شرایط ومحدو دیتهایی اعلام می شد تا انتظار و چشم انتظاری هم ایجاد نمی شد .
    به هر حال این جانب و خانواده ام سهامدار جزِء و فوق جزء – در اصل تحت جزء – هستیم و محدودیتها هم واقعیت دارند اما پیش گفته ها به قوت خود باقی هستند….
    التماس دعا -عبدالحسین قاسم زاده

شما می‌توانید دیدگاه‌های این مطلب را دنبال کنید، بوسیله‌ی RSS 2.0 خوراک.