مدیران مشفق: وبلاگ اطلاعات مدیریتی و اقتصادی

جشن دیدار دوره پنجم دانشگاه صنعتی شریف

     در آدینه گذشته، 25 مهر ماه، جشن بزرک دیدار دوره پنجمی های دانشگاه صنعتی شریف با حضور بیش از هزار میهمان برگزار شد. دیداری که بیاد ماندنی بود و من بسیار خرسندم که در برگزاری آن به عنوان رییس ستاد نقش داشتم. نشست ها و پیگیری های پیش از جشن و تلاش برای غلبه بر حاشیه های آن، بویژه تشویق دوستان برای مشارکت مالی، توان زیادی از من و دوستان ستاد را به خود جذب کرد. ولی درخشش برق نشاط در چشم همدوره ای ها در طول مراسم همراه با آبشار گفته های پر مهر و سپاس دوستان همه ی آن خستگی هار را زدود.    کانال های تلویزیونی یک و سه و آموزش هم پوشش خبری خوبی از مراسم دادند. این همه به همت خانم فروزنده طبیبی که کارگردانی رویداد را بر عهده داشت انجام شد.

     جشن با یک رویداد علمی همراه بود. در روزهای 23 و 25 مهر ماه با همت آقای دکتر جمال گلستانی کنفرانسی علمی برگزار شد و فرصتی پیش آمد تا دانش آموختگان دوره های مختلف دستاورد های علمی، صنعتی و اجتماعی خود را گزارش کنند. من هم تصمیم گرفتم در چارچوب یک سخنرانی تجربه های خود در مشارکت در هشت سال دفاع ملی را به کنفرانس عرضه کنم. این سخنرانی با استقبال گرم میهمانان همراه شد. یادآوری چهره ی شهدای متعدد بخصوص در نورد و لوله اهواز مرا در پایان کنفرانس دچار بغضی شیرین کرد. خدا همه را قرین رحمت کند. متن سخنرانی من با توجه به اهمیت و تنوع تلاش انجام شده در آن دوران در زیر قابل دسترسی است:

از راست جمال گلستانی، ناشناس، علینقی مشایخی، ستاری، محمود شیری، اردشیریان

عکسی از اختتامیه کنفراس – از راست جمال گلستانی، یکی از اساتید دانشگاه، علینقی مشایخی، ستاری، محمود شیری، اردشیریان

جلوهای مشاركت در دفاع ملی
      تجربه‌ مشارکت در دفاع از كشور در برابر تهاجم بیگانه آنهم در موقعیت مدیریت یک واحد بزرگ صنعتی همراه با نگهداری و نوسازی آن‌ تجربه‌ایست گران كه همگی فرصت داشتن آن را ندارند. آرزو نمی كنم حوادث و رویدادهائی كه به گفته آقای هاشمی رفسنجانی ریاست جمهور گذشته نزدیك به هزار میلیار دلار خسارت به شهرها و روستاها و صنایع ما وارد كرد تكرار شود. همچنین آرزو نمی کنم نیاز شود از تجربه هایی از این دست باری دیگر بهره بگیریم، لیكن ثبت آن را برای خودمان كه در منطقه‌ای پر آشوب زندگی می‌كنیم و برای همه انسانهایی که با زیاده خواهی انسان های دیگر روبرو میشوند مفید میدانم. من تصمیم گرفتم امروز در جمع شما فرهیختگان دانشگاه صنعتی شریف از این تجربه سخن برانم.  پیشاپیش باید اقرار كنم كه دستاوردهای مورد اشاره در این نوشته حاصل تلاش‌های جمعی است كه من به عنوان مدیر ارشد اجرائی نمایندگی آن ‌ها را داشتم.

پیوند برای دسترسی به متن سخنرانی بیست و چهارم مهر ماه در سالن جابرابن حیان دانشگاه صنعتی شریف

930531جلوه های مشاركت در دفاع ملی -کنفرانس

 

شما می‌توانید دیدگاه‌های این مطلب را دنبال کنید، بوسیله‌ی RSS 2.0 خوراک.