مدیران مشفق: وبلاگ اطلاعات مدیریتی و اقتصادی

حلقه ای از زنجیره ی تولید چدن نشکن

Gloriosa sps -Gloriosa Lily

گزارشی از یک طرح

این روزها همراه دیگر مدیران مشفق سرگرم دو کار مهم هستیم. نخست پیگیری اجرای پروژه ی تولید فروسیلیس در شرکت “آلیاژ گستر هامون”، و دیگر، افزایش سرمایه مرحله ی چهاردهم در شرکت مشفق. در این نوشتار از پروژه ی اول با شما خواهم گفت که فرآورده های آن در صنایع آهن و چدن در داخل و خارج از کشور به ویژه در گروه صنعتی خودمان بازار بسیار خوبی دارد.

طرح تولید سالانه شش هزار و دویست تن فروسیلیس و پودر میکروسیلیکات در شرکت “آلیاژ گستر هامون” با سرمایه گذاری شرکت توسعه صنعتی مشفق، شرکت هامون نایزه و شرکت توسعه خط لوله ی هامون در جریان اجراست. پروانه های اجرایی دریافت شده و قرار داد اجاره زمین به مساحت 12 هکتار در شمال کارخانه هامون نایزه در کاشان بسته شده است. یکی از مدیران شایسته سابق سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، آقای مهندس رسول بهمنی اسکویی اجرای طرح را همراه دیگر دوستان بر عهده دارند.

قرارداد انتقال تکنولوژی و دانش فنی و نظارت بر تولید آزمایشی بین شرکت توسعه صنعتی مشفق و شرکت آلیاژ گستر هامون بسته شده است که در چارچوب آن کلیه ی نرم افزار ها و سامانه های اجرای طرح تا بهره برداری توسط شرکت توسعه صنعتی مشفق فراهم و در اختیار شرکت بهره بردار قرار خواهد گرفت.

ساختن کوره اصلی طرح در خارج از کشور به پایان رسیده و گفتگو های فنی و تجاری برای ساختن اندام های مورد نیاز در داخل کشور در جریان است. هزینه های اجرای طرح بیست میلیارد تومان برآورد می شود. اقدامات برای دریافت تسهیلات بانکی در حد ممکن جریان است. طبعاً در صورت تعیین رقم نهایی برای تامین کسری آن می باید از طریق افزایش سرمایه در شرکت مشفق اقدام به سرمایه گذاری کرد.

ناصر فلاح
پنجم دی ماه نود و دو

green line 1

  • هر طرح اقتصادی نوید بخش گشایش در سفره هموطنانمان است. اما یک پیشنهاد داشتم. چنانچه به امید حضرت حق پایه های این مجموعه مستحکم تر شد به طرح های فرهنگی هم گوشه چشمی داشته باشید.

شما می‌توانید دیدگاه‌های این مطلب را دنبال کنید، بوسیله‌ی RSS 2.0 خوراک.